Десять кращих порад, як зміцнити психологічне здоров'я

В житті людей, які переживають складні часи, завжди знайдеться щось, що допоможе відчути себе краще, вважає психіатр, доктор Макс Пембертон. Важливо навіть в поганих ситуаціях знаходити хоч щось позитивне.

Спираючись на роки практики, доктор Макс створив список з 10 речей, які допомагають зберегти психологічне здоров'я. Ці рекомендації спрацювали у випадку з його пацієнтами. Цілком можливо, вони допоможуть і вам стати щасливішими.

1. Припиніть тривожитися. Причини для тривог ніколи не вичерпаються.

Якби ми тільки те й робили, що турбувалися про те, що може статися, то у нас просто не залишалося б часу ні на що інше.

Одна з пацієнток доктора Макса постійно турбувалася. Аби допомогти їй позбутися нав'язливого стану, він склав список з усіх тих речей, на які вона скаржилася за час їхнього спілкування. Спільно вони попрацювали цей список, і через деякий час виявилося: жоден з уявних негативних сценаріїв жінки так і не став реальністю.

2. Ви роздратовані не через те, що думаєте.

Доктор Макс наводить як приклад історію ще однієї жінки. Вона постійно злилася на свого чоловіка через те, що той не мив за собою посуд. Це спровокувало безліч сварок.

Пембертон запропонував пацієнтці купити посудомийну машину. Однак вона відповіла, що це не допоможе, адже знайдеться інша причина для сварки.

Після її відповіді стало очевидно, що справа не в немитому посуді. Жінка злилася, оскільки їй здавалося, що чоловік втратив до неї інтерес.

3. Будьте прихильні до себе.

Доктора Макса часто дивує те, як його пацієнти ведуть розмову з собою. Найчастіше це відбувається в дуже зверхній манері.

Незважаючи на багаторічну практику, Пембертона продовжує шокувати те, наскільки злими люди можуть бути відносно самих себе.

Доброта до себе вимагає рівно стільки ж зусиль, скільки й негативне ставлення. Чому б не спробувати говорити із собою з позиції доброти та поваги?

4. Будьте ласкаві до оточуючих людей.

Припиніть турбуватися про те, чим зайняті навколишні, що вони говорять і який одяг носять. Припиніть їх засуджувати.

Постарайтеся перетворити негативні думки про людину в позитивні. Зверніть увагу на те, як зміниться настрій після цього. Бути добрим– зовсім нескладно.

5. Знайдіть нову роботу.

Для деяких людей робота є сенсом життя. Вона ж може бути і тим, що повільно вбиває. Доктор Макс звертає увагу на те, що люди, які через силу виконують професійні обов'язки, дуже страждають. Ці страждання впливають на всі інші сфери життя. Для того, щоб жити, ми повинні заробляти. Однак наша праця не повинна робити нас глибоко нещасними, вбиваючи при цьому наше здоров'я.

6. Прийміть людей такими, якими вони є, і рухайтеся вперед.

У спробах змінити оточуючих ми витрачаємо багато сил і енергії. Навіть маленькі дрібниці в поведінці оточуючих дратують і виводять нас з себе.

Ви не можете прийняти іншу людину такою, якою вона є? Тоді краще по можливості звести спілкування до мінімуму. В іншому випадку вас поглине відчуття роздратування, перетворюючи в нещасну людину.

7. Припиніть говорити про те, що у вас все в порядку.

Якщо все погано, скажіть про це прямо. Припиніть бігти від самих себе, постійно повторюючи, що ви в порядку.

Навколишні знають, як виглядає людина, у якої все гаразд. Найчастіше вони дійсно готові вас вислухати. Якщо потрібно чимось поділитися, не накопичуйте це в собі. Як тільки ви про все розкажете, то відчуєте себе краще.

8. Говоріть «ні».

Просто зробіть це. Спробуйте. Зверніть увагу на те, які почуття будете відчувати пізніше. Відповідаючи «ні», не роздумуйте про це рішення.

Здатність відмовляти, коли це необхідно, подарує свободу займатися тими речами, якими ви хочете. Вона ж позбавить від почуття, ніби ви постійно комусь щось винні.

9. Не мовчіть.

У кожного в цьому житті має бути, принаймні, одна людина, з якою можна поділитися думками та почуттями. Деякі люди вважають за краще викладати все в особистому щоденнику, інші ж ходять поговорити до психологів. Який би спосіб ви не вважали за краще, використовуйте його на практиці регулярно. Так ви зможете уникнути ситуацій, коли весь ваш розум поглинуть виключно негативні думки.

10. Говоріть людям, що любите їх.

Завтра ви або хтось із ваших близьких може не прокинутися. Звучить загрозливо, але це правда. Не мовчіть про те, що важливо сказати. Говоріть людям, наскільки вони вам дорогі. Користуйтеся такою можливістю, поки вона у вас є. Ви станете тільки щасливіші від усвідомлення того, що не ховаєте почуття від близьких людей.

www.cluber.com.ua

 

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад